BELYSNING / Ljuskronor & takarmaturer / Takarmatur 5806006
*
nr 580 6006
Takarmatur
30-tal, höjd: 60
Utrop:
100 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 april 2009
kl 17:54:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/4 20:30:19
1
Vinnande bud
27/4 12:44:06
2
150 kr
27/4 12:44:36
2
250 kr
27/4 12:45:15
2
350 kr
27/4 15:19:20
3
500 kr
27/4 15:20:00
3
600 kr
- Specialauktion
27 apr
TEMA 20- & 30-tal
Funktionalismen, funkisen, uppstod på 1920-talet parallellt med den mer överdådiga art déco-stilen och hade sin storhetstid under 1930-talet.
Typiskt för funkismöbler är avsaknaden av onödiga detaljer.
Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljuskronor takarmatur taklampa taklampor
-
7222 Industrilampor
3 st, Castaldi, Italien. Höjd: 30-45 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:44
-
7189 Ljuskrona
empirestil, prismor, 5-ljusarmar. Längd: 49cm. Dju..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
*
Takarmatur
Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
nr 580 6006
Takarmatur
30-tal, höjd: 60
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 650 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 april 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/4 20:30:19 | 1 | Vinnande bud |
| 27/4 12:44:06 | 2 | 150 kr |
| 27/4 12:44:36 | 2 | 250 kr |
| 27/4 12:45:15 | 2 | 350 kr |
| 27/4 15:19:20 | 3 | 500 kr |
| 27/4 15:20:00 | 3 | 600 kr |
- Specialauktion
27 apr
TEMA 20- & 30-tal
Funktionalismen, funkisen, uppstod på 1920-talet parallellt med den mer överdådiga art déco-stilen och hade sin storhetstid under 1930-talet. Typiskt för funkismöbler är avsaknaden av onödiga detaljer.
Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljuskronor takarmatur taklampa taklampor
-
7222 Industrilampor
3 st, Castaldi, Italien. Höjd: 30-45 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:44 -
7189 Ljuskrona
empirestil, prismor, 5-ljusarmar. Längd: 49cm. Dju..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06



